Zdrowy dom bez alergii z rekuperacją

Ta jesień jest wyjątkowa. Oprócz kurzu i pyłków wirus też jest gotowy do walki. Odporność jest osłabiona w wyniku walki z alergenami, ale jest również zmuszona do zwalczania podstępnej infekcji. Co, jeśli Twoje dziecko ma alergie? Wiesz, że może ona być niezwykle destrukcyjną siłą w codziennym życiu. Jak utrzymać bezpieczny i przyjazny dom, jeśli w Twojej rodzinie są alergicy? Całą jesień męczyć się w mieszkaniu z zamkniętymi oknami, mimo że wszyscy lekarze zdecydowanie zalecają wentylację przed zagrożeniem wirusem? W tym artykule omówimy sposoby jak czyścic powietrze i jak system rekuperacji może w tym pomóc. 

Czy można żyć bez alergii?

Nie wszystko jest tak okropne, jak się wydaje; istnieje wiele łatwych i skutecznych technik, które mogą radykalnie zmniejszyć objawy, jednocześnie zmniejszając ilość leków!

Są to:

*Spacery wcześnie rano lub przy ponurej i deszczowej pogodzie. Jest to okres roku, w którym w powietrzu jest najmniej pyłków.

*Ograniczenie interakcje z psami i codziennie sprzątanie na mokro w mieszkaniu. W ten sposób nie wywołasz wzrostu alergii na pyłki z powodu kontaktu z innymi patogenami pyłkowymi.

*Spacery do sosnowego lasu czy nad morze 

*Zamknięte okna. Tak, niestety to jeden z sposobów do ograniczenia wpływu alergenów na organizm.

Czym jest rekuperator? Jak pomoże przy alergii?

Rekuperator usuwa kurz z powietrza wewnętrznego. To pierwszy krok. Wprowadza również świeże, natlenione powietrze do Twojego domu.

  • Świeże powietrze

Dzięki systemie rekuperacji pomieszczenie jest wentylowane automatycznie i w sposób ciągły, nawet przy zamkniętych oknach.

  • Niski poziom CO2 

„Złe” powietrze, w tym CO2, kurz domowy i wirusy są wyeliminują się z pomieszczenia.

  • Alergeny, kurz i brud nie dostają się do pomieszczenia.

Filtry F6 lub F7 wychwytują wszystkie powszechne alergie, w tym pyłki.

  • Komfortowy poziom temperatury jak i wilgotności.

Rekuperator utrzymuje odpowiednią wilgotność i temperaturę w pomieszczeniu przez cały rok.

System rekuperacji nie tylko oczyszcza powietrze z brudu i cząstek, ale też pomaga zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie. To jest szczególnie ważne, bo zbliża się zima i trzeba zastanowić się jak zachować ciepło w naszych domach.  Głównym celem rekuperacji jest zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza i odzysku ciepła. Aż do 60% strat ciepła w budynkach spowodowanych jest wentylacją grawitacyjną. Rekuperacja pozwala na znaczne zmniejszenie tych strat, nawet o 90%. To zmniejszenie zużycia energii na ogrzewanie domu pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy i cieszyć się zimą. 

Wróćmy jeszcze do jednej ważnej funkcji rekuperacji. Każdy zasługuje na czystą i bezpieczną przestrzeń życiową! Oznacza, to między innym usunięcie kurzu w domu, utrzymywanie czystości powietrza i odpowiedniej wilgotności. Prawidłowo skonstruowany i serwisowany rekuperator zapewnia domownikom świeże powietrze przez całą dobę. Najważniejszą jednak zaletą jest to, jak filtruje i usuwa alergeny z powietrza. W ten sposób możesz zmniejszyć objawy, takie jak kaszel lub kichanie.

Czy mieszkają z Tobą alergicy? Czy kurz w domu jest dla Ciebie problemem? Stworzyliśmy idealne rozwiązanie, zapewniając wentylację z odzyskiem energii Zainstaluj teraz i poczuj różnicę!