Dlaczego powinieneś zainwestować w rekuperator?

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie efektywnych technologii w obszarze nowoczesnego budownictwa. Inwestujemy w  pompy ciepła, systemy fotowoltaiczne, a to wymagać będzie także inwestycję w rekuperator- wentylację mechaniczną z odzyskiwaniem ciepła. Powodem tego są między innymi nowe Wymogi Techniczne dotyczące Programu Czyste Powietrze.

3 główne rozporządzenia dotyczą:         

– obniżenie współczynnika przewodzenia ciepła elementów konstrukcyjnych,

– redukcja współczynnika Ep (maksymalne roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną),

– promocja ekologicznych źródeł ciepła.

Nasza firma zapewnia bezpłatną wizję, wycenę oraz projekt!

Człowiek oddycha tlenem. Nasz dom też ,,oddycha’’- jest to wentylacja, którą nasze domy posiadają w formie tzw. Wentylacji grawitacyjnej lub… rekuperacji. Jeżeli zaczynasz czuć dziwny zapach w swoich pomieszczeniach, być może zaczyna w Twoim domu zagnieżdżać się pleśń. Warto pomyśleć wtedy o rekuperacji, która idealnie wentyluje nasze pomieszczania i ma dodatkowo szereg innych zalet.

Darmowy projekt i konsultacja.

Inwestując w rekuperacje, inwestujesz w swoją przyszłość!

Podczas budowy lub termomodernizacji domu rozważnym pomysłem jest zaprojektowanie systemu wentylacji mechanicznej, która zapewni przefiltrowane powietrze do wewnątrz, jednocześnie odzyskując znaczną część energii cieplnej z powietrza wywiewanego. W budownictwie XXI w. to sposób na pozbycie się problemów związanych z nieskuteczną wentylacją grawitacyjną i spełnienie wymagań zaostrzonych Warunków Technicznych 2021 r. Umożliwia to również połączenie naszego urządzenia, jakim jest rekuperator z ekologicznym źródłem ciepła wykorzystywanym w naszym domu.

Jak często należy wymieniać filtry w rekuperatorze?

  • Jest to zależne od pory roku oraz warunków, jakie panują na zewnątrz. 
  • Wg producenta najczęściej jest to co najmniej raz na 3-4 miesiące. – W dużym stopniu wpływa na to poziom zanieczyszczenia powietrza w miejscu zamieszkania. Jeśli mieszkamy w mieście, gdzie jakość powietrza jest bardzo niska, to możliwe, że filtry powinniśmy wymieniać nawet co miesiąc.
  • Pamiętajcie, że nasz serwis także i tym zadaniem się zajmie!

Jak głośny jest rekuperator?

  • Wybór rekuperatora, poprawny montaż i dobra średnica przewodów wentylacyjnych wpływa na system, charakteryzujący się cichą, prawie bezgłośną pracą.
  • Oczywiście samo urządzenie wytwarza dźwięki, lecz mało słyszalne w zakresie ludzkiego ucha.
  • Na szczęście, to urządzenie pozwoli Wam komfortowo odpoczywać po ciężkim dniu w pracy i nie będzie budzić domowników dziwnymi odgłosami w nocy.