Niezbędne urządzenie dla Twojego mieszkania

Powietrze to jedna ze składowych elementów, bez których nie możemy żyć. Dlatego warto zadbać o jego jak najlepszą jakość. Życie zmusza nas do Każdy spędzania czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Przepływ powietrza ma niewiarygodny wpływ na nasze samopoczucie, wydajność i trzeźwość myślenia. Wydajny system wentylacji, to wydajna głowa. Urządzenie takie jak rekuperator zapewni wystarczającą ilość czystego powietrza, oraz komfort w Twoim domu.

Eko rekuperacja.

Jak działa ten niesamowity wynalazek?

System wentylacji mechanicznej opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez urządzenie, zwaną rekuperatorem. Umożliwia on kontrolowanie nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń powietrza oraz pozyskiwanie z niego ciepła. Operacja ta nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza je z zanieczyszczeń i alergenów. Stanowi to znaczną przewagę nad wietrzeniem naszych domów poprzez otwieranie okien i wpuszczanie wszystkich zapachów i zanieczyszczeń z zewnątrz.

Podczas budowy lub termomodernizacji domu rozważnym pomysłem jest zaprojektowanie systemu wentylacji mechanicznej. Zapewniamy w ten sposób przefiltrowane powietrze w wewnątrz, jednocześnie odzyskując znaczną część energii cieplnej z powietrza wywiewanego. W budownictwie XXI w. to sposób na pozbycie się problemów związanych z nieskuteczną wentylacją grawitacyjną i spełnienie wymagań zaostrzonych Warunków Technicznych 2021 r. Umożliwia to również połączenie rekuperatora z ekologicznym źródłem ciepła wykorzystywanym w naszym domu.

Rekuperacja to rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Prócz tego, wpływa także korzystnie na nasze zdrowie. Ale to nie koniec zalet. Należą do nich też np.: automatyczna kontrola ilości powietrza nawiewanego i wywiewanego, praktycznie brak hałasu, który mógłby napływać do nas z zewnątrz. Rekuperacja idealnie może także współgrać latem z klimatyzacją oraz zapewnia  praktycznie brak roztoczy w pomieszczeniach.

Przy wyborze odpowiedniego rekuperatora dla Twojego domu, powinieneś kierować się wskaźnikiem wymiany powietrza. Może być on inny w zależności od typu urządzenia oraz powierzchni, na którą ma ono oddziaływać. Dobrze wiedzieć, że im wyższa jest wydajność Twojego urządzenia, tym mocniej obniża się koszty eksploatacyjne. Dodatkowo im wyższa jest wydajność rekuperatora, tym okazuje się on trwalszy. Ma ona także za zadanie sprostać jednakowo zapotrzebowaniu na świeże powietrze dla wszystkich pomieszczeń łącznie, ale również krotność wymiany powietrza.