Dlaczego projekt instalacji rekuperacji jest ważny i nie warto na nim oszczędzać?

Darmowa wycena systemu rekuperacji

Jest niezbędnym elementem całego procesu przygotowania i wykonania instalacji. Tylko dokładne obliczenia gwarantują właściwy dobór systemu dystrybucji powietrza, przekrojów i średnic kanałów oraz samego rekuperatora. Projekt jest dla nas podstawą do prowadzenia ustaleń, omawiania wszystkich detali i szczegółów. Służy nam również do komunikacji z projektantami wnętrz i z kierownikiem budowy, który nadzoruje i organizuje pracę wszystkich ekip budowlanych. Bazują na nim pomiary instalacji oraz jej regulacji. Ważną kwestią podczas tworzenia danego projektu jest poznanie i  uwzględnienie oczekiwań Inwestora w zakresie poprowadzenia kanałów wentylacyjnych czy miejsca montażu rekuperatora. Szeroka oferta producentów pozwala na wybór optymalnego systemu pod kątem oczekiwań klientów. Zatem dobry projekt wentylacji będzie oparty o normy, ale także będzie zakładał takie poprowadzenie instalacji, które nie będzie kolidowało z dalszymi planami co do aranżacji wnętrza oraz technologii, w jakiej będzie wykonany budynek.

Projekt wykonany oraz dokumentacja fotograficzna bywa często jedynym prawdziwym i rzetelnym źródłem informacji o zamontowanej, lecz staranie ukrytej i zabudowanej instalacji w wykończonym domu.

Istotną kwestią podczas wykonywania całego projektu jest dokładne poznanie i  uwzględnienie oczekiwań klienta w zakresie poprowadzenia kanałów wentylacyjnych czy samego miejsca montażu rekuperatora. Podczas projektowania instalacji wentylacyjnej należy rozważyć wszystkie dostępne na rynku systemy dystrybucji powietrza. Dziś oferta producentów pozwala na wybór odpowiedniego systemu pod kątem oczekiwań inwestorów, ale też możliwości montażowych, na jakie pozwala nam budowa lub styl i technika jej wykonania.  Zatem dobry projekt wentylacji będzie oparty o normy, ale także będzie zakładał takie poprowadzenie instalacji, które nie będzie kolidowało z głównymi planami Inwestora  dotyczącymi aranżacji wnętrza, a do tego nie będzie w konflikcie z technologią, w jakiej będzie wykonana budowa.

Nasi specjaliści wykonają dla Ciebie darmowy i projekt i całą wizualizację, abyś był w pełni przekonany i zadowolony z podjętej- prawidłowej decyzji.