Darmowy poradnik- rekuperacja

Uwaga! Już teraz, na naszej stronie, darmowy poradnik o rekuperacji! Całkowicie za free, do pobrania, dla wszystkich zainteresowanych systemem rekuperacji! Rekuperacja to nie tylko oszczędność, ale też zdrowie i komfort dla Ciebie i Twojej rodziny!

Masz nadal wiele pytań odnośnie rekuperacji? Pobierz nasz darmowy poradnik!

Darmowy poradnik rekuperacja Kraków

Jaki rekuperator wybrać? Czy, to się opłaca? Jaką rolę będzie pełniło to urządzenie w Twoim mieszkaniu? 

Nie czekaj! Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie systemu rekuperacji w Twoim mieszkaniu.

Rekuperacja- technologia wielkich korzyści!

Czego dowiesz się z poradnika o rekuperacji?

 • Dlaczego warto skorzystać z systemu rekuperacji w Twoim domu? 
 • Co to jest rekuperacja, i jak działa?
 • O wydajności i efektywności rekuperacji.
 • Wymienniki ciepła – jaki wybrać?
 • Pompy ciepła i ogrzewanie w Twoim domu.
 • Projekt instalacji – komu go zlecić?
 • Fachowa obsługa przy instalacji systemu rekuperacji – jaką firmę wybrać?
 • Nowe standardy WT obowiązujące od 2021 roku.

Zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczeń jest uznawane przez Ministerstwo Środowiska jako zawartość w powietrzu zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych i  biologicznych, które naturalnie nie występują w powietrzu zewnętrznym. 

Stopień tych zanieczyszczeń częściowo zależny jest od jakości powietrza zewnętrznego. W głównej mierze jednak, odpowiedzialne za niego są substancje emitowane przez wyposażenie domowe, chemię oraz ludzi. To oni należą do głównych „producentów” dwutlenku węgla oraz wilgoci w zamkniętych pomieszczeniach.

Do podstawowych składowych zanieczyszczeń powietrza wewnętrznego należą: dym tytoniowy, radon, gazy, chemikalia, dwutlenek węgla, wilgoć oraz alergeny, czyli kurz z całym jego wszechświatem: roztoczami, bakteriami, wirusami, a także zarodnikami pleśni i grzybów. 

 1. Dym tytoniowy – narażenie na jego oddziaływanie może przyczynić się do pogłębienia problemów z układem oddechowym, działać drażniąco na oczy i wywoływać raka płuc, bóle głowy, ataki kaszlu i ból gardła.
 2.  Alergeny – mogą wpłynąć na pogłębienie problemów z układem oddechowym i wywoływać ataki kaszlu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, a także problemy z oddychaniem, podrażnienie oczu i wysypkę.
 3. Tlenek węgla oraz dwutlenek azotu – przyjęcie dużych dawek CO może prowadzić nawet do śmierci, mniejsze dawki zaś mogą powodować ból głowy, zawroty głowy i mdłości. Natomiast NO2 może powodować podrażnienie oczu i gardła oraz wywoływać duszności i infekcje układu oddechowego.
 4. Wilgoć – w wilgotnych pomieszczeniach mogą rozwijać się setki gatunków bakterii, grzybów i pleśń. Narażanie na ich oddziaływanie może powodować problemy z układem oddechowym, wywoływać alergie i prowadzić do rozwoju astmy, a także wywierać niekorzystny wpływ na układ odpornościowy.
 5. Chemikalia – szkodliwe związki chemiczne wykorzystywane w preparatach do czyszczenia, a także przy produkcji dywanów i mebli mogą powodować uszkodzenie wątroby, nerek i układu nerwowego, wywoływać raka, ból głowy i mdłości, a także działać drażniąco na oczy, błonę śluzową nosa i gardło.

Zastanów się sam, jakim powietrzem chcesz oddychać? W dzisiejszych czasach przyjmuje się, że człowiek spędza 90% swojego życia w zamkniętych pomieszczeniach.

Zadbaj o swoje zdrowie z systemem rekuperacji!