Uwaga! Już teraz, na naszej stronie, darmowy poradnik o rekuperacji! Całkowicie za free, do pobrania, dla wszystkich zainteresowanych systemem rekuperacji! Rekuperacja to nie tylko oszczędność, ale też zdrowie i komfort dla Ciebie i Twojej rodziny!
Masz nadal wiele pytań odnośnie rekuperacji? Pobierz nasz darmowy poradnik!

Jaki rekuperator wybrać? Czy, to się opłaca? Jaką rolę będzie pełniło to urządzenie w Twoim mieszkaniu?
Nie czekaj! Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie systemu rekuperacji w Twoim mieszkaniu.
Rekuperacja- technologia wielkich korzyści!
Czego dowiesz się z poradnika o rekuperacji?
- Dlaczego warto skorzystać z systemu rekuperacji w Twoim domu?
- Co to jest rekuperacja, i jak działa?
- O wydajności i efektywności rekuperacji.
- Wymienniki ciepła – jaki wybrać?
- Pompy ciepła i ogrzewanie w Twoim domu.
- Projekt instalacji – komu go zlecić?
- Fachowa obsługa przy instalacji systemu rekuperacji – jaką firmę wybrać?
- Nowe standardy WT obowiązujące od 2021 roku.
Zanieczyszczenie powietrza wewnątrz pomieszczeń jest uznawane przez Ministerstwo Środowiska jako zawartość w powietrzu zanieczyszczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych, które naturalnie nie występują w powietrzu zewnętrznym.
Stopień tych zanieczyszczeń częściowo zależny jest od jakości powietrza zewnętrznego. W głównej mierze jednak, odpowiedzialne za niego są substancje emitowane przez wyposażenie domowe, chemię oraz ludzi. To oni należą do głównych „producentów” dwutlenku węgla oraz wilgoci w zamkniętych pomieszczeniach.
Do podstawowych składowych zanieczyszczeń powietrza wewnętrznego należą: dym tytoniowy, radon, gazy, chemikalia, dwutlenek węgla, wilgoć oraz alergeny, czyli kurz z całym jego wszechświatem: roztoczami, bakteriami, wirusami, a także zarodnikami pleśni i grzybów.
- Dym tytoniowy – narażenie na jego oddziaływanie może przyczynić się do pogłębienia problemów z układem oddechowym, działać drażniąco na oczy i wywoływać raka płuc, bóle głowy, ataki kaszlu i ból gardła.
- Alergeny – mogą wpłynąć na pogłębienie problemów z układem oddechowym i wywoływać ataki kaszlu, uczucie ucisku w klatce piersiowej, a także problemy z oddychaniem, podrażnienie oczu i wysypkę.
- Tlenek węgla oraz dwutlenek azotu – przyjęcie dużych dawek CO może prowadzić nawet do śmierci, mniejsze dawki zaś mogą powodować ból głowy, zawroty głowy i mdłości. Natomiast NO2 może powodować podrażnienie oczu i gardła oraz wywoływać duszności i infekcje układu oddechowego.
- Wilgoć – w wilgotnych pomieszczeniach mogą rozwijać się setki gatunków bakterii, grzybów i pleśń. Narażanie na ich oddziaływanie może powodować problemy z układem oddechowym, wywoływać alergie i prowadzić do rozwoju astmy, a także wywierać niekorzystny wpływ na układ odpornościowy.
- Chemikalia – szkodliwe związki chemiczne wykorzystywane w preparatach do czyszczenia, a także przy produkcji dywanów i mebli mogą powodować uszkodzenie wątroby, nerek i układu nerwowego, wywoływać raka, ból głowy i mdłości, a także działać drażniąco na oczy, błonę śluzową nosa i gardło.
Zastanów się sam, jakim powietrzem chcesz oddychać? W dzisiejszych czasach przyjmuje się, że człowiek spędza 90% swojego życia w zamkniętych pomieszczeniach.
Zadbaj o swoje zdrowie z systemem rekuperacji!